Wiecie, że Michalczewski śpiewał z Lady Pank?! Teraz przyznał się, że... zapomniał co

Dariusz Michalczewski (56 l.), legenda boksu, lata temu zaskoczył swoich fanów epizodem muzycznym u boku jednego z najpopularniejszych polskich zespołów rockowych – Lady Pank. Ten nietypowy mariaż sportu i muzyki do dziś budzi ciekawość, zwłaszcza że sam "Tiger" przyznał, iż... nie pamięta, co dokładnie śpiewał! Zatem przypominamy.

4 minut czytania
AKPA

Kim jest Dariusz Michalczewski?

Dariusz Michalczewski, pseudonim "Tiger", to jeden z najwybitniejszych bokserów w polskiej historii. Urodzony 5 maja 1968 roku w Gdańsku, swoją karierę zaczynał w Polsce, by później kontynuować ją w Niemczech, dokąd wyemigrował w 1988 roku. Jako zawodowy pięściarz osiągnął status mistrza świata w dwóch kategoriach wagowych – wadze półciężkiej (WBA, IBF, WBO) oraz junior ciężkiej (WBO).

Jak naprawdę nazywał się Ryszard Kotys? Nie tylko tego o nim nie wiecie!

Jego rekord to 48 zwycięstw (w tym 38 przez nokaut) i zaledwie 2 porażki. Michalczewski przez dziewięć lat bronił tytułu mistrza świata WBO w wadze półciężkiej, ustanawiając rekord 23 udanych obron. Był niepokonany przez 12 lat, a jego walki przyciągały miliony widzów, zarówno w Polsce, jak i w Niemczech. Po zakończeniu kariery sportowej angażował się w działalność charytatywną, założył fundację "Równe Szanse" i stworzył markę napoju energetycznego Tiger Energy Drink.

AKPA

Michalczewski śpiewał z Lady Pank!

Lady Pank to kultowy polski zespół rockowy, założony w 1981 roku przez Jana Borysewicza i Andrzeja Mogielnickiego. Grupa podbiła scenę muzyczną hitami "Mniej niż zero", "Kryzysowa narzeczona" czy "Zawsze tam, gdzie ty". To między innymi te piosenki zapewniły im status legendy, a zespół działa z powodzeniem do dziś, mimo licznych zmian w składzie.

Stan Borys wraca do zdrowia. Zaczął udzielać się na imprezach

Drogi Michalczewskiego i Lady Pank niespodziewanie się skrzyżowały. Bokser wystąpił gościnnie z zespołem, śpiewając na scenie. Ten nietypowy występ był szeroko komentowany, ale sam Michalczewski przyznał później, że szczegóły tego wydarzenia umknęły mu z pamięci.

W jednym z wywiadów stwierdził:

Lady Pank to kultowy zespół. Kiedyś nagraliśmy piosenkę, już nie pamiętam, co to za piosenka była. I śpiewałem z Jankiem na festiwalu w Sopocie "Zawsze tam, gdzie Ty". Janek mówi kiedyś do mnie: "chodź Darek, zaśpiewasz z nami? Chociaż jedną zwrotkę" - No dawaj - mówię. Zaśpiewałem, super było.

Zobaczcie to wyznanie sami:

To przypominamy. Bokser śpiewał z Lady Pank kilka razy! 9 listopada 2002 wystąpił wspólnie z Janem Borysewiczem na koncercie zespołu Scorpions, śpiewając najpierw utwór „Zawsze tam, gdzie ty” z repertuaru Lady Pank, a następnie „Hurricane” razem ze Scorpions. Później zaśpiewał z Lady Pank w 2004 r.

Byłe też inne występy, jak ten:

Choć "Tiger" nie pamięta, co śpiewał, te epizody w jego życiu pokazują, że jego życie to nie tylko ring, ale i chęć eksperymentowania poza nim. Warto też przypomnieć, że bokser w 2024 r. zaśpiewał w teledysku do coveru utworu „Bezdroża” Sylwii Grzeszczak autorstwa Katarzyny Zarkesh.

AKPA

Życie rodzinne słynnego boksera

Urodzony w Gdańsku, w młodości zmagał się z trudnymi warunkami – wychowywał się w niezamożnej rodzinie, a jego ojciec zmarł, gdy Dariusz miał zaledwie 11 lat.

Gwiazda disco polo o krok od tragedii. Tylko u nas szczegóły!

Michalczewski był trzykrotnie żonaty. Jego pierwszym małżeństwem był związek z Dorotą, z którą ma syna Michała. Po rozwodzie związał się z Barbarą Imos, z którą doczekał się drugiego syna, Nicolasa. Ich małżeństwo zakończyło się w 2009 roku, a rozwód był szeroko komentowany w mediach z powodu konfliktów i wzajemnych oskarżeń. W 2012 roku poślubił Ewę Wróblewską, z którą żyje do dziś, choć i ten związek nie uniknął plotek o kryzysach.

Po zakończeniu kariery bokserskiej Michalczewski nie zniknął z życia publicznego. Znany z otwartości i ciętego języka, "Tiger" nie stronił od kontrowersyjnych wypowiedzi, co czasem komplikowało jego relacje z otoczeniem. W Niemczech, gdzie spędził większość życia, był postrzegany jako celebryta, a jego hulaszczy tryb życia – imprezy, szybkie samochody i zamiłowanie do luksusu – stał się częścią jego wizerunku.

Jednocześnie angażował się w działalność charytatywną, m.in. poprzez fundację "Równe Szanse", pomagającą dzieciom z ubogich rodzin. Michalczewski otwarcie mówił o swoich słabościach, w tym problemach z alkoholem, z którymi zmagał się po zakończeniu kariery. Dziś, mieszkając na przemian w Polsce i Niemczech, stara się cieszyć spokojniejszym życiem u boku rodziny.