Biorąc pod uwagę stawki ze stron agencji koncertowych, informacji od organizatorów oraz artykułów znajdujących się w branżowych portalach można śmiało ułożyć listę najlepiej zarabiających polskich wykonawców.
Jak się okazuje królową sceny jest Edyta Górniak, wokół której znowu jest głośno - i to przede wszystkim z powodów działalności estradowej, a nie życia prywatnego. Wydała świąteczną płytę, wzięła udział w tourne po USA. Wraca na miejsce pierwsze z przytupem.
Czytaj także: Edyta Górniak rozstała się managerem
Zaraz za nią plasuje się Maryla Rodowicz i Beata Kozidrak z Bajmem. Niestety ta druga artystka boryka się z poważnymi problemami zdrowotnymi i trudno określić kiedy wróci do koncertowania.
Czytaj także: Beata Kozidrak opuści szpital
Na kolejnych miejscach mamy znanych i lubianych wykonawców, których nie trzeba przedstawiać - Dodę, Cleo, Roksanę Wegiel oraz Dawida Kwiatkowskiego.
Sporym zaskoczeniem może być wysokie - piąte miejsce Sylwii Grzeszczak, której życie osobiste po rozstaniu z Liberem stało się tematem zainteresowań wielu portali.
Stawkę zamykają wykonawcy disco polo - Zenek Martyniuk z Akcentem oraz Boys z Marcinem Millerem. Najwyraźniej trzymają starych stawek i nie zamierzają niczego zmieniać.
Oto najnowsza lista szacowanych stawek koncertowych:
1. Edyta Górniak – około 70 tysięcy złotych za koncert.
2. Maryla Rodowicz – około 60 tysięcy złotych za koncert.
3. Beata Kozidrak i zespół Bajm – około 50 tysięcy złotych za koncert.
4. Doda (Dorota Rabczewska) – około 40 tysięcy złotych za koncert.
5. Sylwia Grzeszczak – około 40 tysięcy złotych za koncert.
6. Cleo (Joanna Klepko) – około 40 tysięcy złotych za koncert.
7. Dawid Kwiatkowski – około 35 tysięcy złotych za koncert.
8. Roksana Węgiel – około 30 tysięcy złotych za koncert.
9. Zenon Martyniuk (Akcent) – nawet 35 tysięcy złotych za koncert.
10. Zespół Boys – około 30 tysięcy złotych za koncert.





Najlepiej zarabiające gwiazdy estrady; fot. AKPA
Warto również zauważyć, że dochody artystów nie ograniczają się jedynie do honorariów za koncerty. Inne źródła przychodów to m.in. sprzedaż płyt, tantiemy z odtworzeń w mediach i serwisach streamingowych, kontrakty reklamowe oraz inne działalności komercyjne.